Dėl turto arba verslo vertinimo įmonės ir nepriklausomo turto arba verslo vertintojo duomenų teikimo per AVNIS.

Data

2021 02 09

Įvertinimas
0
pexels-photo-669622.jpeg

Pakartotinai informuojame, kad nuo 2020-12-02 visi vertintojai ir vertinimo įmonės duomenis apie apsidraudimą profesinės civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, vertintojo kvalifikaciją turinčius darbuotojus, metines veiklos ataskaitas (ir kitus Taisyklėse nurodytus duomenis) privalo teikti AVNT išimtinai tik elektroniniu būdu per AVNIS interneto sąsają adresu https://avnis.avnt.lt/. Duomenys apie civilinės atsakomybės draudimą ir vertintojo kvalifikaciją turinčius darbuotojus turi būti teikiami nedelsiant.

Vis dar dažnai pasitaiko atvejų, kai vertintojai ir vertinimo įmonės per AVNIS būtinus teikti duomenis teikia AVNT anksčiau galiojusia tvarka, t. y. elektroniniu paštu (ne per AVNIS) arba apskritai vėluoja juos pateikti. 2021 m. sausio mėn. priminti apie galiojančio draudimo liudijimo pateikimą per AVNIS reikėjo 12-kai vertinimo įmonių, tačiau iki šios dienos dar 6 vertinimo įmonės šių duomenų per AVNIS nėra pateikusios.

Pabrėžiame, kad AVNT darbuotojai neturi techninių galimybių įkelti į AVNIS kitomis priemonėmis (elektroniniu paštu arba paštu) pateiktų dokumentų, todėl vertintojui ar vertinimo įmonei pateikus duomenis minėtomis priemonėmis, jų AVNIS nefiksuoja  ir bus vertinama, kad įmonė duomenų nėra pateikusi.  

Atsižvelgdami į tai, prašome visų vertintojų ir vertinimo įmonių Taisyklėse nurodytus duomenis teikti laiku ir tik per AVNIS.

Informacijai pildyti ir pateikti parengtas Naudotojo vadovas (spausti čia). Prisijungti prie minėtos sistemos vertintojai gali per Elektroninius valdžios vartus arba naudodami prisijungimo vardą ir slaptažodį.

Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio suteikimo prašome kreiptis el. pašto adresu pagalba@avnt.lt ir nurodyti vertintojo vardą bei pavardę.

Atkreipiame dėmesį, kad  vertinimo įmonėms, neatitinkančioms Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo nustatytų reikalavimų dėl civilinės atsakomybės apdraudimo profesinės civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu ar nepateikusioms metinės veiklos ataskaitos per AVNIS, gali būti taikomos poveikio priemonės.